İstanbul Vejetaryen Restoranlar

Artık vejetaryenler için de bir çok seçenek sunan restoranların sayısı hızla artmakta. Hatta bazı restoranlar sadece vejetaryenler için hizmet verip menüsüne kesinlikle et sokmuyorlar. Her ne kadar bu konuda daha atılması gereken çok adım olsa da son yıllarda iyi bir yol kat edildiğini söyleyebiliriz. Bu yazımızda İstanbul vejetaryen restoranları arasında en iyilerini sizler için sıraladık.

NOT: İletişim ve ulaşım detayları için mekan başlığına ya da resmin üzerine tıklayabilirsiniz.

1-ParsifalBeyoğlu 4.4 Stars (4.4 / 5)
Hesap: 30 TL (Kişi başı ortalama fiyat), Alkol Servisi: Yok

2000 yılında International Leader Club’dan Türkiye’nin en iyi sebze restoranı ödülünü alan restoranda menü tamamen vejetaryenlere yönelik. Parsifal ızgara, tahıl salatası ve vejetaryen drop mekanın en başarılı lezzetleri.

İstanbul vejetaryen

 

2-Lokanta MayaKaraköy 4.4 Stars (4.4 / 5)
Hesap: 100 TL (Kişi başı ortalama fiyat), Alkol Servisi: Var

Menüler her mevsim değiştiği için her mevsim yeni tatları keşfetmek için gidebilirsiniz. Hatta gün içerisinde bile öğle ve akşam sunulan menüler birbirinden farklı. Mutfağa Ege ve Akdeniz çizgilerinin hakim olduğunu söyleyebiliriz.

İstanbul vejetaryen

 

3-HünkarHarbiye 4.2 Stars (4.2 / 5)
Hesap: 50 TL (Kişi başı ortalama fiyat), Alkol Servisi: Var

Hünkar, sadece bir vejetaryen restoranı değil ama Osmanlı mutfağında olduğu kadar vejetaryen menüsünde de iddialılar. 20’den fazla etsiz yemek çeşidiyle en iyi vejetaryenler listesine girmeye hak kazanıyor.

İstanbul vejetaryen

 

4-Bi NeviKaraköy 3.7 Stars (3.7 / 5)
Hesap: 40 TL (Kişi başı ortalama fiyat), Alkol Servisi: Yok

En azılı et sevenlerin bile dikkatini çeken mekanda hayvansal herhangi bir gıda yok. Kahvaltıda bile süt ürünleri bulmak imkansız, ama örneğin peyniri bile kajudan yapmışlar, denemeye değer. Kabak makarnası ve Meksika usulü etsiz dürüm liste başı olan lezzetleri arasında.

İstanbul vejetaryen

 

5-ZencefilBeyoğlu 3.8 Stars (3.8 / 5)
Hesap: 35 TL (Kişi başı ortalama fiyat), Alkol Servisi: Var

Menüsünde kırmızı et bulunmuyor. Birçok ödül alan mekanda yemekler sebze ağırlıklı olduğu için doğal olarak mevsime göre menü sürekli değişiyor.

İstanbul vejetaryen

 

6-Elvish InnLevent 2.9 Stars (2.9 / 5)
Hesap: 20 TL (Kişi başı ortalama fiyat), Alkol Servisi: Yok

Plaza insanlarının ihtiyacına çare olmak için kurulmuş olan Elvish Inn, Yapı Kredi plazada servis vermekte. Kendine özgü yöntemlerle pişirdikleri yemekler adeta bir lezzet şaheseri.

İstanbul vejetaryen

 

İstanbul vejetaryen için yapılan aramalar:

İstanbul vejetaryen restoranlarıİstanbul vejeteryan restoranlarİstanbul vejetaryenİstanbul en iyi vejetaryen restoranı• Anadolu yakası vejetaryenAvrupa yakası vejetaryenİstanbul vejetaryen restaurant • En iyi İstanbul vejetaryenİstanbul’da vejetaryen restoran

Yorumlarınız

yorum